Život v divočině – víkendový kurs

Na tomto semináři se budeme intenzivně seznamovat s principy spokojeného přežití v přírodě se snahou o co největší nezávislost na výdobytcích civilizace. Nechystáme se však jen přežít, my si to chystáme i užít! Ideálem je tedy něco jako „survival na pohodu“. Ale to neznamená, že to nutně bude pohoda. Pohoda je stav, kterého je třeba se naučit dosáhnout!

Seminář probíhá standardně od pátečního večera do nedělního poledne a má dvě základní verze:

A) Putování. Budeme přespávat na dvou přiměřeně vzdálených místech v přírodě. Tato forma je více zaměřená na lovecko-sběračský, nomádský aspekt života v divočině. Na schopnost obejít se s minimálním vybavením, orientovat se v neznámé krajině a nalézt v ní užitečné zdroje, které lze rychle použít.

B) Pobyt v táboře. Touto formou si můžeme důkladněji osvojit některé primitivní techniky. Máme rovněž možnost pracovat s připraveným vybavením a nástroji primitivního života, jako jsou vigvamy, luky a šípy, buben apod.

Jednotlivá zaměření

Seminář života v divočině má rovněž několik odlišných příchutí podle zaměření:

Cesta země – všeobecný směr, ve kterém se účastník učí harmonicky rozvinout všechny relevantní dovednosti. Je to seminář, jak Zemi používat a prožívat, a pokud možno i milovat.

Cesta ohně – víkendový workshop, kde se naučíme oheň rozdělávat, udržovat i používat za nepříznivých podmínek, a především si osvojíme schopnost rozdělat ho různými primitivními technikami bez sirek. Je to seminář, jak Oheň ovládnout a pochopit. Znovu se naučíme být svobodným člověkem!

Cesta krve – naučíme se používat, případně i vyrábět různé primitivní zbraně, od luku, přes atlatl, prak, až po válečnou palici, kopí či bojovou hůl. Možná bude čas na výrobu kostěného nože nebo pazourkového hrotu. Nezůstane však jen u zbraní. Nutnou schopností válečníka je i odvaha!

Cena celého kurzu je 2 400 Kč na osobu.