Indiánské dny

Bohaté zkušenosti s experimentální archeologií, jakož i teoretické znalosti nabyté letitým studiem, nám umožňují zprostředkovat veřejnosti řadu aspektů reálného života původních kultur Severní Ameriky, potažmo pak starých loveckých kultur Evropy.

Operujeme ve skromném počtu jedné, dvou, možná tří osob. Publikum může být malé i velké.

Výstava oživené historie

Na vaše přání rozbijeme malý tábor ve vašem areálu, ve stylovém oblečení, s dobovým přístřeškem a doplňky běžného života severoamerických lovců. Poskytneme krátký výklad k některým vystaveným objektům nebo k indiánskému životu celkově.

Primitivní zbraně

Luk a šípy, křesadlová puška, nůž, tomahawk, válečná palice, kopí, vrhač oštěpů a prak – poskytneme k nim výklad nebo uskutečníme workshop pro jejich používání.

Oheň a jeho použití

Popovídáme o významu ohně a primitivních technikách jeho rozdělání, které na místě předvedeme. Akci lze pojmout i jako výukový seminář.

Program pro děti

Každý ví, že děti si hrají radši než dospělí a nemají problém se do své role naplno vžít. Program pro ně je k tomu uzpůsoben. Výklad na stejné téma je odlehčenější, názornější a hravější. A nakonec můžeme rovnou hrát hry! Kdo najde rychleji stopu, uloví víc jelenů? Kdo nasbírá správné bobule? Který kmen zvítězí v bitvě? Dokážete na ohni připravit baštu jako vaše pravěké prababičky?

Přednášky

Přednášky a povídání slouží k hlubšímu pochopení indiánského životního stylu a jejich duchovního aspektu. Jsou koncipovány tak, aby zaujaly i laika. V současné době nabízím tento cyklus:

  1. Indiáni: život, duchovno, etika
  2. Animismus: „náboženství“ Severní Ameriky
  3. Indiánská spiritualita: Uspořádání světa a mýtické bytosti
  4. Indiáni: Obřady, šamani a čarodějové
  5. Vývoj indiánské spirituality s dobýváním Ameriky
  6. Indiáni obou Amerik a „drogy“

Speciální program

Přáli byste si zorganizovat „něco takového“ kolem indiánů či pravěku, i když třeba nevíte přesně co a za kolik? (Nebo máte svou originální ideu?) Dejte nám vědět, co byste si asi tak představovali a jaké máte k tomu vlastní možnosti. Rádi se zhostíme konkrétního návrhu.